Stago Grubu

Stago 1945’te farmasötik laboratuvarı olarak kuruldu, günümüzde İn Vitro Teşhis (IVD) sektöründe faaliyet göstermektedir ve sadece hemostaz ve tromboz araştırmalarına odaklanmaktadır.

Net Bakış

Stago stratejisini Araştırma ve Geliştirmeden Üretime, Lojistikten Pazarlama, Satış ve Uluslararası Dağıtıma kadar her düzey kontrol etmektedir.

Ana reaktif fabrikamız ISO 13485, ISO 9001 (2008) ve ISO 14001 sertifikalarına sahiptir, üretim faaliyetlerimiz genelde Fransa’da yoğunlaşmaktadır.  Coğrafi düzeyde büyümesi sonucunda ABD, Hollanda, Almanya, İrlanda ve Çin’de Ar-Ge ve üretim merkezleri açmıştır.

1985’de ABD’de bağlı firma kurmamızdan bu yana dağıtım ağımız dünya genelinde büyük ölçüde büyüdü. 2003’ten bu yana yeni bağlı firmalar kurduk: Çin (2003), İngiltere (2005), Dubai (2007), Avustralya /Yeni Zelanda ve Kanada (2008), Hong-Kong (2011), Almanya, Avusturya, İspanya, İtalya, Portekiz, İsviçre, Belçika, Hollanda (tümü 2012), Hindistan (2014), Brezilya (2016), Türkiye (2017). 

Stago Grubuna ait şirketler: Stago, Tcoag, Opens external link in current windowAgro-Bio, BioCytex, Thrombinoscope, Synapse, DSRV ve HemoSonics.  

Bir İnsan Serüveni

Jacques Viret tarafından İkinci Dünya Savaşının sonunda sindirimi kolaylaştıran ve hepatik hastalıkları hafifleten bir çözüm pazarlamak için kurulan Stago Grubu günümüzde yaklaşık 2.200 kişi istihdam etmektedir, bunların yarısından fazlası Fransa’da yerleşiktir.

Çalışanlarının mesleklerinin ve bilgilerinin çeşitliliği, Stago’nun en ileri teknolojileri kullanarak dünya genelinde en geniş yelpazede reaktifler ve hemostaz test cihazları geliştirmesini, üretmesini ve satmasını sağlamaktadır.

Müşteri memnuniyeti başlıca değerlerden biridir ve tüm çalışanlar, faaliyetlerinin arkasında bir hasta bulunduğunun bilincindedir.

Uzmanlığın sağladığı güç

Yaklaşık350 farklı ürün sunan Stago, hemostaz alanına dünya genelinde referanstır ve biyotıp laboratuvarları için birinci sınıf çözüm ortağıdır.

Stago ayrıca ruhsatlı eğitim merkezinde farklı düzeylerde kuramsal ve uygulamalı eğitim kursları düzenlemektedir.

Hemostaz ve tromboz alanlarında uzmanlaşan Stago, araştırmalara ve yeniliklere yatırım yaparak yeni ve daha yüksek performanslı reaktifler, sistemler ve çözümler geliştirmektedir.  Stago 60 yıllık tecrübesiyle hemostaz alanında cazip bir imaja sahiptir ve uluslararası bilim dünyasında iyi bilinmektedir.

Stago, hemostaz araştırmaları ve en son uygulamalar konulu sempozyumları veya bilimsel toplantıları konferanslar kapsamında veya ayrı etkinlikler halinde düzenlemektedir.

Dünya Genelinde Faaliyetler

Stago bağlı firmalarıyla ve geniş dağıtım ağıyla dünya genelinde yaklaşık 110 ülkede temsil edilmektedir. Tüm bağlı firmaları, ana şirketin uyguladığı süreleri geliştirmekte ve müşterilerine kalite ve hizmet açısından en iyi desteği vermektedir. 

Her bir distribütör, organizasyonu ve personeli için uygulanan sıkı performans değerlendirme kriterlerine göre seçilmektedir: hemostaz hakkında bilgi, satış sonrası hizmet olanakları ve ürünlerimizi “müşteri memnuniyeti” kültürüne göre tanıtma kararlılığı. Bu ekipleri özel bir bölüm (GSA) eğitmekte ve izlemektedir.

Home