Başarılı İntibak

Stago’nun kendi bünyesindeki Eğitim Merkezi, çalışanlara hemostaz, ürünlerimiz ve tekniklerimiz hakkında gereken bilgileri vermektedir. Uzmanlardan oluşan bir ekip, bu eğitim kurslarını yıl boyu vermektedir. Bu sayede herkes şirkete girer girmez en uygun koşullar altında çalışabilmektedir.

Eğitim kursları, her bir çalışanın bilgisine ve mesleğine göre modüller halindedir. Kurslar her bir görevin kurallarını ve amaçlarını yerine getirmelidir:

 

  • Destek işlevleri için şirketin nasıl işlediğinin ve bir bütün olarak faaliyetlerinin anlaşılmasını kapsamaktadır.
  • Doğrudan ürünlerle ve/veya müşterilerle çalışan personel için her görevin düzeyine uyarlanmış bilimsel, teknik ve ticari kursları kapsamaktadır.

 

Çalışanlar, kariyerleri boyunca farklı eğitim modüllerine erişebilir. Şirkette görev değişikliğinden sonra çalışana uzmanlık kazandırmak veya uzmanlığını arttırmak için bazı eğitim kursları zorunlu olabilir.

Yeni işe alınanlara verilen desteklere örnekler:

İster satış temsilcisi, ister teknik müşteri destekçisi, isterse ürün müdürü olsun tüm pazarlama/satış görevlerine yeni gelenlere otomatik olarak komple eğitim verilir.

6-12 hafta arası süren bu eğitimler, kuramsal ve pratik konuları kapsamaktadır:

 

  • Eğitim merkezinde çeşitli kursların sırayla verilmesi
  • Çeşitli işyerlerimize ziyaretler
  • Sahada tecrübeli çalışanlarımızın eşliği
  • Sahada tecrübeli çalışanlarımızın eşliğinde müşterilerle görüşmeler
  • Gerekiyorsa hastane laboratuvarında staj 

Amaç, faaliyetlerimizi mümkün olduğu kadar tam tanıtmaktır:

 

  • Ürün bilgileri
  • Hemostaza ilişkin bilimsel ve tıbbi bilgiler
  • Müşterilerin gereksinimlerinin ve problemlerinin algılanması 

Çalışanlara güvence vermek ve işe başladıklarında verimli olmalarını sağlamak, bu sayede müşterilere daha iyi hizmet vermek.

Florence C., Haemostasis Project Manager (R&D), Gennevilliers – France

"I joined Stago in 2002 when I finished my engineering course. First in the Quality Control department, and then six months later in R&D, I was able to learn more about the company and the diversity of careers in it. When Stago offered me a job in the Haemostasis department in Reagent R&D, my first work was on research projects. The regular sharing of experience that I enjoyed was of great benefit. Since 2006, I’ve moved on to development projects which have helped me build up my project management skills. In parallel, with the expansion of Stago, I’ve been able to build up a team and find out about management.
The different projects I get given, the opportunity that Stago gives me to take part in international conferences, and a great many courses mean I carry on learning every day."